Open Monumentendagen in verschillende kerkgebouwen

Jaarlijks zijn er in het tweede weekend van september de Open Monumentendagen. Gewoonlijk niet vrij toegankelijke monumenten en kerkgebouwen worden dan gedurende een of twee dagen (gratis) opengesteld voor het publiek. Tegelijkertijd houdt Haarlem traditioneel het Korenlint.

In Haarlem en omgeving zijn de volgende kerkgebouwen te bezichtigen:

  • Oud-Katholieke kerk Anna en Maria
  • Grote of St. Bavokerk
  • Adelbertuskerk
  • Waalse Kerk
  • Kerk van de Hersteld Apostolische Zendinggemeente
  • Remonstrantse Kerk
  • Kerk van de Evangelische Broedergemeente
  • Bakenesserkerk
  • Nieuwe Kerk
  • Koepelkathedraal St. Bavo
  • Pelgrimkerk
  • Doopsgezinde Kerk
  • Lutherse Kerk
  • H. Bavo-kerk (Heemstede)
  • O.L.V Hemelvaart Kerk (Heemstede)
  • Oude Kerk (Heemstede)
  • Pinksterkerk (Heemstede)
  • De Kapel (Bloemendaal)
  • Dorpskerk (Bloemendaal)
  • Dorpskerk (Santpoort-Noord)
  • Engelmunduskerk (Velsen-Zuid)

Sommige kerkgebouwen zijn alleen op zaterdag open. ook de openingstijden verschillen per kerkgebouw. Lees de programmaboekje voor de adressen en precieze openingstijden. Hierin staat ook vermeld of er bijzondere activiteiten zijn. En natuurlijk alle andere te bezichtigen monumenten. Klik hier voor de andere plaatsen.

Het thema is (naar het Nederlands vertaald) Erfgoed & Architectuur – Gebouw(d) om te blijven. Dit thema benadrukt de waarde van de verscheidenheid aan historische gebouwen die ons land verrijken en nodigt uit om na te denken over de toekomst van dit erfgoed. Architectuur is meer dan bakstenen. Het weerspiegelt onze identiteit, toont de ambities van het verleden en biedt een venster op wat komen gaat.

Agenda

Contact

Gedempte Oude Gracht 138
2011 GX Haarlem

Nieuwsbrief
Meld je aan voor de nieuwsbrief.

Bankrekening: NL48 INGB 0655 0985 50
Kamer van Koophandel: 34300579

Geloven in de Stad is een ANBI-instelling.
Klik hier voor de ANBI-pagina.